Ilość oddziałów bankowych w Polsce

Ilość oddziałów bankowych w PolsceOd niemalże 2 lat, liczba tradycyjnych oddziałów bankowych w Polsce, stale maleje. Szczytową ilość placówek odnotowano w 2009 r., gdy 15 017 oddziałów prowadziło działalność. W listopadzie 2012 r. ich liczebność wynosiła już tylko 13 586. Z informacji opublikowanych w artykule na łamach Pulsu Biznesu można wnioskować, że czas banków internetowych zbliża się nieuchronnie.

1500 placówek zniknęło z miast w ciągu 2 lat. W raz ze zwiększającym się wykorzystaniem internetu i telefonu, klienci coraz rzadziej będą odwiedzać oddziały. Ich utrzymanie będzie nierentowne, a kolejne placówki będą zamykane.

Czy to koniec tradycyjnych oddziałów?
Nie. Nawet jeśli już nikt nie będzie szedł do oddziału by zlecić przelew to banki utrzymają sieć placówek ze względu na ofertę hipoteczną, ofertę dla przedsiębiorstw czy też bankowość prywatną.

Co nowego?
Rynek nie lubi pustki. Zniknięcie oddziałów daje możliwość dla agencji bankowych. Agencje mają z reguły ograniczoną ofertę i zakres usług jednak są po sąsiedzku i dają gwarancję bezpieczeństwa.