Zaległość na karcie kredytowej

Zaległość na karcie kredytowejZaległość na karcie kredytowej może być bardzo poważnym problemem finansowym dla klientów nieznających twardych warunków korzystania z tej formy kredytu. Co robić gdy taka zaległość wystąpi?.

Jeżeli przyczyną zaległości jest utrata pracy, warto skontaktować się z bankiem w sprawie ubezpieczenia. Karty kredytowe posiadają, często obowiązkowe, ubezpieczenie na wypadek utraty pracy. W takiej sytuacji ubezpieczyciel może spłacać zadłużenie, lub wpłacać pieniądze na kartę w formie świadczenia.

W sytuacji gdy mamy możliwość spłacenia części zadłużenia, najlepiej jest skontaktować się z bankiem w sprawie rozłożenia zaległości na raty. Warto w takiej sytuacji najpier dokonać spłaty choć części zaległości i następnie skierować pismo do banku.

Przed wizytą w banku dobrze jest przygotować pismo ponieważ nie zawsze obsługa posiada kompetencje niezbędne do rozpatrzenia prośby. Określmy możliwą wysokość rat. Po kilku systematycznych spłatach poprośmy o zmniejszenie oprocentowania, motywując dalszą trudną sytuacją.

Często zwykły kredyt gotówkowy może być niżej oprocentowany niż zaległość na karcie lub u firmy windykacyjnej. Jeżeli nie ma innego wyjścia warto spróbować.

Zawsze lepiej próbować regulować zaległość niż pozwolić aby dług narastał w szybkim tempie.